Dominik Dán – najúspešnejší slovenský autor detektívok píšuci pod pseudonymom – vstúpil na literárnu scénu v roku 2005 románom „Popol všetkých zarovná“. Príbeh zaoberajúci sa citlivou kauzou zavlečenia Michala Kováča ml. do Rakúska a vraždou Róberta Remiáša okamžite vyvolal búrku špekulácií o skutočnej identite autora. Tú však dodnes pozná len niekoľko jeho blízkych, kolegov a jeho vydavateľ. Spisovateľ si úzkostlivo stráži súkromie a doteraz sa vie len to, že sa viac ako dvadsaťpäť rokov zaoberal vyšetrovaním zločinov. Pri písaní románov čerpá práve z týchto skúseností, a tak jeho knihy pôsobia až mrazivo autenticky. Hoci jednotlivé prípady vrážd rieši tá istá skupina detektívov, knihy nepôsobia nudne, pretože každý prípad je originálny nielen motívom, ale aj reálnymi dejinnými udalosťami, ktoré mapuje. Spisovateľ nás okrem toho sprevádza nielen napínavými kriminálnymi prípadmi, ale aj osobným životom hlavných hrdinov. K najcharizmatickejším nesporne patria detektívi – Richard Krauz, Jozef Fischer a Edo Burger.

Dejiskom Dánových kníh je tzv. „Naše mesto“, a aj keď nie je nikdy presne pomenované, je zrejmé, že autor sa zaoberá prípadmi súvisiacimi s Bratislavou.

Dominik Dán má v súčasnosti na konte 22 kníh, z ktorých sa predalo úctyhodné číslo presahujúce 700 000 výtlačkov. Okrem kníh spolupracoval aj na scenári k seriálu Kriminálka Staré mesto.

Jeho román Červený kapitán (Slovart, 2007) bol nedávno sfilmovaný a v roku 2016 uvedený do kín.